Podobně, jako je tomu se spoustou jiných činností, i driftování je jednoduché na pohled a těžké na samotné provedení. Drift není totiž jen o tom, uvést auto do smyku, ale spíš o tom, tento smyk udržet a ještě řídit. Nezřídka se i profesionálům stane, že svůj automobil přetočí, nebo je odstředivá síla příliš vychýlí z dráhy. Pro začátečníky je tak škola driftu víc než dobrou nabídkou.

Výhody školy driftu jsou přímo nasnadě. Nabízí vám šanci ušetřit si čas, frustraci a dlouhou sérii nezdařených pokusů. Profesionálové se s vámi podělí o své zkušenosti, což vám pomůže snadněji překlenout počáteční nezdary. Mít možnost naučit se ovládat vůz od někoho, kdo to umí dokonale, není vůbec k zahození.

Řidič, který se driftování profesionálně věnuje, vám dokáže poměrně jednoduše vysvětlit základní principy chování vozidla. Je to něco, jako vysoká autoškola, v nadneseném významu. Zjistíte, jak správně pracovat se spojkou, jak správně řadit, proč je nutné držet motor pořád v otáčkách a spoustu dalších věcí. Všechny tyto návyky byste jinak získávali hodinami strávenými tréninkem. A je otázka, zda byste vůbec na všechno přišli.

Uvedení vozidla do smyku je jedna věc, pro začátečníka už tak dost složitá. Následné koordinování jízdy bokem s protáčejícími se zadními koly, to už pak je pro spoustu nováčků nadlidský úkol. Ale, s pomocí rad profesionála je každý pokus lepší a lepší. To, na co byste sami přicházeli celé týdny, vám zkušený pilot pomůže zvládnout během jednoho dne. A vy už se pak můžete jen zlepšovat a zlepšovat.

A kdo ví, třeba se pak ve vás nakonec ukáže vážný konkurent a třeba jednou přerostete svého i svého učitele. Nebyli by jste určitě ani první, ani poslední. Možná je někde hluboko ve vašem nitru ukryt závodnický duch, o kterém jste doteď neměli ani potuchy.

Když se to vezme kolem a kolem, není žádný důvod nedat tomu šanci. Když vás to nechytí přímo u srdce, alespoň získáte novou zkušenost. A naučíte se něco, co jiní rozhodně neumí. Tak co, jdete do toho?